.

Stránky o strongholdu crusader a dalších dílech strategické hry stronghold

Panovníci-králové

RAT:


popis:
Rat používá jen evropské lučišníky a kopijníky.Je velmi slabí v utoku jak v obraně.Jako spojenec není nejlepší.Je nejslabší ze všech protivníku.
Úroven:velmi lehká
obrazek

obrazek

obrazek
SNAKE(HAD):
Toto je už těžší panovník.Staví si hrady ve tvaru písmene S.Používá evropské lučišníky,kopijníky,katapulty,dělníky a žabříkáře.Staví si hodně mučidel jako je třeba šibenice hlavy na kulu atd....Když je jako protivník tak není nejslabší.Posílá hodně vojáku,ale patří k slabším panovníkum.
Úroven:lehká-střední
obrazek

obrazek

obrazek
PIG(PRASE):
Prase používá hlavně kušníky,palcátníky a inženýry.Používá také stroje:katapulty a beranidla.Staví si menší hradby a ty nejmenší věže.V útoku je velmi silny používá na utok hodně palcátníku které vám mužou dělat potíže//proti nim si postavte příkop protože prase neumí odkopávat vodu.Má hodně dobrou taktiku.
Úroven: střední-těžká
prase.jpg
VLK:

Velmi silný protivník.Staví si obrovské silné hrady.Používá hodně druhu jednotek:Používá lukostřelce na koních, arabské i evropské lukostřelce, kušostřelce, obrněné halapartníky a obrněnce také inženýry.ze stroju používá hlavně katapulty.Jeho hrad připomíná šestiuhelník.Hradby má velmi silné.Na hradbách má katapulty nebo balisty.Jeho hrad má tvar pavouka s šesti nohami, každá noha je ukončena věží s katapultem nebo balistou.Jako protivník je velmi silný a nebezpečný.
Úroven:velmi těžká
vlk wolf.jpg
SALADIN:
Velice dobrý arabský nepřítel. Dokáže si dobře udržet peníze i při krušných chvílích. Není špatný taktik a staví si poměrně veliké hrady a má velice pestré budovy a ekonomiku. ( všiměte si obřího hradu Saladina "moudrého") Používá otroky, arabské lukostřelce, lukostřelce na koních, vrhače ohně, inženýry, assasiny, arabské bojovníky, z dobyvačných strojů katapulty, zápalné balisty. Na jeho oblíbených kulatých věžích bývají katapulty a balisty. Hrad má podobný typ jako Lví srdce, ale z hradeb mu vybíhají nové hradby a jako ukončení používá kulaté věže. Používá příkopy.
saládín.jpg
CALIF:
Calif si staví vysoké obrané hrady.Na hradbách má vrhače ohně a arabské lučišníky.Pod hradem má dřevěné pasti ale i olejové skvrny proto nedoporučuji utočit s pěchotou ale radši s hordou arabských lučišníku.Používá arabské lučišníky,otroky,arabské bojovníky s mečem,katapulty,vrhače ohně a ohnivé balisty.Je velmi silný v obraně a v utoku vas budou se začatku ohrožovat hodně jeho otroci kteří vám budou chtít podpálit hrad.
caliph.jpg
SULTAN:
Sultan patří k slabším protivníkum.Je spíš básníkem než válečníkem to poznají ti kteří mají češtinu do strongholdu crusader.Používá arabské lučišníky,vrhače kamenu(prakaře),arabské bojovníky a vrhače ohně.Nepoužívá inženýry.Dělá si kulaté ohradbení s občasnými vysoými strážnými věžmi.
Úroven:lehká-střední
sultan.jpg
LVÍ SRDCE:
Výborně zvládá ekonomiku hradu.Používá evropské rytíře,evropské lučišníky,halapartníky a inženýry.Se stroju použivá katapulty a na hradbách má balisty a katapulty.Je nejlepší spojenec-posílá vám suroviny,ubrání vás i zautočí na nepřítele.Hrad si staví do čtverce každá jeho strana je zakončena velkou věží na které má katapult a pár lukostřelcu.Hrad má spíše menší ale silný.
Úroven:těžká
lion heart.jpg
KRÁL FILIP:
Král filip je špatný spojenec.Používá rytíře na koni,kopijníky,evropské lukostřelce a inženýry.Hrad má podobný jako lví srdce ale staví si přikop.Na hradbách bývají katapulty i balisty.Není nejsilnější ale dejte si pozor na jeho rytíře na koni protože umí udělat i pěknou armádu.
Úroven:střední
philip.jpg
BEDŘICH:
Pokud jste si někdy čirou náhodou zapnuli Strongholda Crusadera a zničeho nic jste se dostali na tento web, zjistíte že hned na začátku když spouštíte hru a vidíte intro, spatříte Bedřicha. Je to ten s helmou a s kopím. Používá obrněnce, kušiníky, lukostřelce, halapartníky, inženýry a koně! Prostě obdoba vlka. Bedřich je ale dobrý ekonomik. Hrad má tvar trojúhelníku a okopává si hrad příkopy. Není špatný nepřítel.
Úroven:střední-těžká
bedřich.jpg
ŠERIF:
Šerif si staví velké hrady s hodně věžmi a silnými zdi.Používá kušaře,palcátníky,assasiny-jen na obranu,vrhače ohně a inženýry.Podobá se praseti.Když proti němu budete hrát dlouho zjistíte že není tak slabej.Posílá postupem času stejně vojáku jako prase.Nejlepší obrana proti němu je příkop.
Úroven:střední-těžká
šerif.jpg
MARŠÁL:
Maršál je trochu podobný filipovy a Lvímu srdci. Má hrad ve tvaru obdélníku a postupem času si ohradbí i výrobny luků apod. Vyrábí si lukostřelce, rytíře a rytíře na koních, myslím že i halapartníky. Věže používá malé, nejdou na ně balisty a někdy je používá Had. Dává na ně lukostřelce. Pokud není na vyvýšenině, okopává si hrad příkopy. Dělá si zahrádky a zdá se mi o něco silnější než Filip.
Úroven:střední
marshal.jpg
MNICH:
Mnich je velmi zajmavý panovník.Používá totiž mnichy,evropské lukostřelce a inženýry.On muže udělat největší armádu-pošle na vás i 200 mnichu ale když máte pár lučišníku na koni tak je lehce porazíte,ale umí porazit vklidu i wazíra.Když hrajete proti 5 mnichum tak uvidíte teprve pořádnou armádu.Hrad má veliký staví si okolo něj příkopy.Já ho zničím hlavně tak že na něj pošlu armádu assasinu.
Úroven:střední-těžká
Opat.jpg
EMIR:
Emir je silný panovník.Používá arabské bojovníky,evropské i arabské lukostřelce, lukostřlce na koních a inženýry.Hrad má tvar hranatého kruhu, v podstatě osmiúhelník. V rozích mívá velké kruhové věže a žádné balisty tam nemá, má tam někdy katapulty, ale myslím že ne vždy. Zajímavé jsou dvě brány, které jsou někdy vedle sebe, také z ohradbení vystupují vysoké strážní věže na kterých bývá - to byste neuhádli evropský lukostřelec!Na hradbách má inženáry s vroucím olejem.Občas na vás pošle pořádnou armádu arabských bojovníku s lukostřelcema na koni.Staví si také zahrádky a hospody.
emir photo.jpg
WAZIR:
Zloduch Wazir je obdobou Kalifa, alespoň to vypadá podle portrétu. Hrad má tvar hvězdy, před koncem cípů jsou vysoké strážní věže, na konci jsou velké kulaté věže. Používá arabské bojovníky, arabské lukostřelce, vrhače ohně, otroky, lukostřelce na koních a inženýry. Z dobývacích strojů používá zápalné balisty, obléhací praky a kolem hradu má zápalný dehet.
wazir.jpg
NAZIR:
NAZIR je velmi silný panovník.Používá assasíny,arabské lukostřelce,inženýry a otroky.
V utoku kdyz na vás pošle assasiny a vy nemáte příkop je to vaše smrt!Já si vždy proti němu postavím příkop hned za příkopem hradby na kterých mám lučišníky.elý hrad je nedokončen, věže mají schody a nejsou navzájem propojeny. Celý hrad je okopán tenkým a pak druhým tlustým vodním příkopem. Jak bývá u arabáků zvykem, má kolem hradu balisty a staví si také katapulty. Život Vám jistě znepříjemní pasti, které probodnou sebesilnější jednotku. Jeho nejsilnější silou jsou neviditelní assasini, takže když se z ničeho nic objeví spousty assasinů, bývá to Váš konec.
nizar.jpg
17.02.2010 10:16:17
Lord kl-vb
Najdi jednoduše to co hledáš na této stránce
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Jaký hrajete nejčastěji stronghold?

stronghold crusader (507 | 76%)
stronghold 1 (44 | 7%)
stronghold 2 (23 | 3%)
stronghold legends (30 | 4%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one