.

Stránky o strongholdu crusader a dalších dílech strategické hry stronghold

Otroci na koních chránění dřevěnými štíty

Jedná se o profláknutou, často využívanou, přesto velice účinnou taktiku. Většina středně pokročilých i vysoce pokročilých hráčů ihned od okamžiku, kdy je to ve hře možné, začne budovat masivní armádu lukostřelců na koních. Tyto jednotky následně prokládají jednotkami inženýrů nesoucích štíty. Pro začátek stačí dvě stovky lukostřelců na koních, 80 štítů a na světě je velice silný oddíl, který není snadné zastavit.

Obranou může být mocné družstvo lukostřelců schovaných za hradbami, kde jsou chráněni před nepřátelskými šípy, ale přitom oni sami dokáží nepřátele efektivně zasahovat. Tato obrana je možná především pokud je ve hře nastaven dostatečně dlouhý odpočet, během kterého si můžete v klidu budovat hradby a po startu boje rychle vytvořit mnoho lučištníků a skrýt je za ně. Je opravdu nutné skrýt lučištníky za hradby. Pokud je dáte na ně, zbytečně o ně přijdete. Určitou podvariantou této metody je vytvoření velkých věží, na každou umístíte několik inženýrů se štíty a teprve za ně umístíte lučištníky nebo kušaře. Potom máte určitou šanci a to jak se boj vyvine, bude záležet na tom, kolik jednotek dokážete vyprodukovat.

Dalším způsobem obrany, který se snadno může změnit v protiútok, je výpad silným oddílem rytířů na koních. To je však možné pouze pokud se vám podaří lukostřelce obklíčit. Ideální je, pokud dokážete vytvořit minimálně stejně velkou armádu otroků na koních krytých štíty jako váš nepřítel a zkombinovat je právě s rytíři na koních. Abyste toho ovšem byli schopni, potřebujete velice silnou ekonomiku.

Představte si mapu, kde nejsou žádné zdroje. Co budete dělat? Spousta začátečníků bude jednoduše v pytli a nedokáže nic. Vy se ale po přečtení tohoto článku s takovými podmínkami dokážete vypořádat. Takže jdeme na to.

Představte si, že máte do začátku nějakých 2000 – 4000 zlatých, trochu surovin a pár jednotek. V první řadě si postavíte sýpku, aby vám neklesala popularita, protože pokud klesne pod padesát, začnou vám odcházet poddaní. Nezapomeňte na obchod. S daněmi zatím nic dělat nebudete, takže budou nastaveny na 0. Vytvořte si základní obranu, aby jste se dokázali ubránit po 10 minut (několik firebalist a vodní příkop). Postavte několik domů, aby jste měli dost lidí. A nyní to hlavní. Postupně si vytvořte hodně levných jednotek (otroci s pochodněmi) nebo postavte hodně mlýnů (na každém mlýnu jsou tři zaměstnaní). Celkem chcete mít asi 200 lidí k dispozici.

A nyní! Zrušte příděly jídla. Nastavte daně na maximum. Začne vám rapidně klesat popularita. Až klesne pod 50, všechny otroky přeměňtě na běžné poddané nebo ze všech pomocníků v mlýně udělejte nezaměstnané. Pokud budete mít alespoň 200 lidí, bude trvat velice dlouho, než vám všichni ubydou. A mezitím budete neustále získavat peníze na daních ze všech nezaměstananých, popřípadě i zaměstnaných. Peníze nezískáváte od vojáků, proto je nutné otroky přeměnit na nezaměstnané. Čím víc lidí máte, tím rychleji vám peníze přibývají. S tím jak lidé odchází tempo přírůstku postupně klesá. Až budete mít jen asi 10 lidí, nakupte si všechny druhy potravin a aktivujte maximální příděly (z více druhů potravin je bonusová popularita) a nastavte maximální finanční příspěvky lidem.

Pokud jste vše udělali správně, vydělali jste si rychle okolo 6000 zlatých. Čím více budete mít na začátku připravených lidí, tím lépe. Celý proces je pak efektivnější.

zdroj: stronghold-crusader.cz
30.09.2010 01:10:23
Lord kl-vb
Najdi jednoduše to co hledáš na této stránce
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Jaký hrajete nejčastěji stronghold?

stronghold crusader (507 | 76%)
stronghold 1 (44 | 7%)
stronghold 2 (23 | 3%)
stronghold legends (30 | 4%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one