.

Stránky o strongholdu crusader a dalších dílech strategické hry stronghold

Doplnkové jednotky

DOPLNKOVÉ JEDNOTKY:

Mnich:
cena: 10 zlata
popis:
Mnicha si mužete koupit v katedrále.Je silná jako kopijník ale je mnohem levnější.Používá ho z NPC protivníku je opat který jich na vás pošle rovnou stovky!Mnich nemuže kopat příkopy ani lézt po žebříku.Řekl bych že i ubírá víc jak kopijník,protože po utoku 50 mnichu sem měl po 100 lučišnicích na koni
mnich.gif.jpeg
INŽENÝR:
cena: 30 zlata
popis:
Tak bez této jednotky by si mnoha z nás nevěděla rady.Dokáže postavit katapult, zápalnou balistu, dobyvací věž, obléhací prak, štít a také může zprovoznit balistu na věži či obranný katapult. Může kopat příkopy, také může vylévat vroucí olej. Tato jednotka neumí bojovat, ale stále může být přes své schopnosti vražednou.Víc asi není potřeba o ni psát.
inženýr.gif.jpeg
Tunelář:
cena:30 zlata
popis:
Tuto jednotku moc nepoužívám.Tunelář není nejpoužívanější jednotkou - používá ji jen Lví srdce.Problém je v tom, že je poměrně slabá jednotka a hlavně, vzdálenost, od které může kopat je zhruba na dostřel balisty na věži. Takže pokud se překousáte přes mrtvé tuneláře, podkopají se a pod hradbami odpálí dynamit. Hradby se zmenší o polovinu nebo o třetinu. Je to tedy celkem drahá jednotka, na její schopnosti. Přesto umí bojovat krumpáčem asi jako silnější otrok a slabší kopiník. Umí i ničit hradby krumpáčem, ale na obrněnce prostě nemá.Neprokope se přes vodu takže pokud má nepřítel příkop tak ji nekupujte.
tunelář.GIF.jpeg
ŽEBŘÍKÁŘ:
cena: 4 zlata
popis:
Nejlevnější jednotka ze všech - a taky podle toho vypadá.Jednu ránu lukem nepřežije.Postavte si jich ve velkém počtu a pošlete je k nepřátelským hradbám po žebříku vyšplhají vojáci.Ale aby vám vydrželi žebříkáři musíte mít jich aspon 500:-)) takze se rozhodne nevyplatí kupovat a radsi poslete na nepřátelské hradby assasiny kteří umí lízt bez žebříku po hradbách a ktomu sou neviditelní.Neumí bojovat ani kopat příkopy.Používá ho jenom had.
žebříkář.gif.jpeg
Arabský lord

Arabský panovník ovládaný buď npc nebo hráčem.Je stejně silný jako evropský,ale na začátku máte jiné vojáky.
saladin-red.gif.png
Evropský lord(křížák)Evropský panovník ovládaný buď npc nebo hráčem.Je stejně silný jako arabský.Když si ho zvolíte na začátku hry budete mít pár evropských lukostřelců a pár rytířů.V modu kde máte hodně armády na začátku dostanete hordu evropských lukostřelců  kolem 20 ryttířů a 5 rytířů na koni.
crusader_lord.gif.png
10.10.2010 14:29:56
Lord kl-vb
Najdi jednoduše to co hledáš na této stránce
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Jaký hrajete nejčastěji stronghold?

stronghold crusader (507 | 76%)
stronghold 1 (44 | 7%)
stronghold 2 (23 | 3%)
stronghold legends (30 | 4%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one